Medzinárodný deň boja proti homofóbii, transfóbii a diskriminácii

Autor: Denisa Samková | 9.5.2011 o 14:08 | Karma článku: 6,35 | Prečítané:  1497x

Tak a je to tu! Medzinárodný deň boja proti homofóbii. I keď neexistuje jednotná právna definícia homofóbie ako takej, akty, ktoré sú považované za homofóbne sú zakázané v národnom práve krajín, pokiaľ vedú k diskriminácii alebo násiliu. Aj v 21. storočí je množstvo LGBT ( lesbian, gay, bisexual,transsexual) ľudí diskriminovaných, stigmatizovaných a odvrhnutých na okraji spoločnosti. Predsudky a mylné názory, či skôr „mýty“ veľakrát vedú i fyzickým napadnutiam, verbálnym útokom, či rôznej diskriminácii. Situácia LGBT ľudí sa v mnohých krajinách nerieši a táto skupina ľudí je zahalená pláštom neviditeľnosti.

 

LGBT ľudia sú častokrát obeťami. Obeťami práve našej nezaujatosti alebo kvôli našim predsudkom, či strachu z niečoho iného. Patriť medzi LGBT znamená žiť v strachu, bojovať s predsudkami a diskrimináciou. LGBT ľudia sa však nevzdávajú a sú hrdí na to, kým sú. Pretože sú ľudmi, rovnako ako všetci. A tak by sa k nim malo i pristupovať. Ako k rovnocenným občanom Slovenskej republiky, ktorá je demokratická, slobodná, ktorá má sa hlási k princípom a hodnotám demokracie.

Práve 17.mája sa uskutočný foto kampaň, organizovaná aktivistickou skupinou LGBT v Medickej záhrade, na Blumentálskej 10/a ulici v Bratislave. Povedzme „NIE" homofóbii, transfóbii a diskriminácii svojou fotkou v tričku jednej farby dúhy.

Príďte a nechajte sa odfotiť, staňte sa súčasťou koláže veľkej dúhovej vlajky, ktorá symbolizuje hrdosť a rozmanitosť LGBT ľudí.

Ak nemôžete prísť, môžete nám zaslať svoju fotku v tričku jednej farby dúhy na adresu

lgbt.aktivizmus@gmail.com

Tak nezabudnite! Vidíme sa 17. mája v Medickej záhrade v Bratislave „pod dúhou" od 16:00 do 19:00 hodiny.

 

Leták  http://i1211.photobucket.com/albums/cc437/catchness/Letakhomofobia.jpg

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kocáb: Kisku už dlho uznávam, ocenenie ma šokovalo

Pre SME hovorí, že je hrdý slniečkar. Keď pôjdeme tvrdou silou, nemáme šancu.

KULTÚRA

Minúta po minúte: Moonlight má prvého Oscara

Odovzdávanie budeme sledovať naživo.

TECH

Nokii sa podarilo vstať z mŕtvych. Ukázali Nokiu 3310

Majú Android, nízku cenu a dobrý hardvér.


Už ste čítali?