Medzinárodný deň boja proti homofóbii, transfóbii a diskriminácii

Autor: Denisa Samková | 9.5.2011 o 14:08 | Karma článku: 6,35 | Prečítané:  1506x

Tak a je to tu! Medzinárodný deň boja proti homofóbii. I keď neexistuje jednotná právna definícia homofóbie ako takej, akty, ktoré sú považované za homofóbne sú zakázané v národnom práve krajín, pokiaľ vedú k diskriminácii alebo násiliu. Aj v 21. storočí je množstvo LGBT ( lesbian, gay, bisexual,transsexual) ľudí diskriminovaných, stigmatizovaných a odvrhnutých na okraji spoločnosti. Predsudky a mylné názory, či skôr „mýty“ veľakrát vedú i fyzickým napadnutiam, verbálnym útokom, či rôznej diskriminácii. Situácia LGBT ľudí sa v mnohých krajinách nerieši a táto skupina ľudí je zahalená pláštom neviditeľnosti.

 

LGBT ľudia sú častokrát obeťami. Obeťami práve našej nezaujatosti alebo kvôli našim predsudkom, či strachu z niečoho iného. Patriť medzi LGBT znamená žiť v strachu, bojovať s predsudkami a diskrimináciou. LGBT ľudia sa však nevzdávajú a sú hrdí na to, kým sú. Pretože sú ľudmi, rovnako ako všetci. A tak by sa k nim malo i pristupovať. Ako k rovnocenným občanom Slovenskej republiky, ktorá je demokratická, slobodná, ktorá má sa hlási k princípom a hodnotám demokracie.

Práve 17.mája sa uskutočný foto kampaň, organizovaná aktivistickou skupinou LGBT v Medickej záhrade, na Blumentálskej 10/a ulici v Bratislave. Povedzme „NIE" homofóbii, transfóbii a diskriminácii svojou fotkou v tričku jednej farby dúhy.

Príďte a nechajte sa odfotiť, staňte sa súčasťou koláže veľkej dúhovej vlajky, ktorá symbolizuje hrdosť a rozmanitosť LGBT ľudí.

Ak nemôžete prísť, môžete nám zaslať svoju fotku v tričku jednej farby dúhy na adresu

lgbt.aktivizmus@gmail.com

Tak nezabudnite! Vidíme sa 17. mája v Medickej záhrade v Bratislave „pod dúhou" od 16:00 do 19:00 hodiny.

 

Leták  http://i1211.photobucket.com/albums/cc437/catchness/Letakhomofobia.jpg

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme


Už ste čítali?